Mevsimlerle Abbasağa Parkı, Hafta 4: Abbasağa@Sonbahar Mevsimi


29 Ekim 2011, Saat: 14.15-14.45, Bulut (Kapalılık) Oranı: 10/10, Rüzgar: Poyraz, Rüzgar Şiddeti: 3 (19 km/sa), Sıcaklık: 15 °C, Gözlemciler: bu sefer eşlik eden olamadı

Abbasağa’da bu hafta esintili, kurak ve çok gürültülüydü. Yapay gürültüye rağmen büyük baştankaraların ispinoz taklidi yaptıklarına kulaklarımla şahit oldum! Doğrusu endişelendim, yoksa ormanda ispinoz diye adlandırdığım bazı sesler aslında baştankaralar olabilir miydi? Sesler konusunda çok daha dikkatli olmak lazım. Duyduğum ve gördüğüm diğer kuşlarsa: ebabillerin son temsilcileri, gümüş martılar, leş kargası, yeşil papağan ve belki yine bir alaca ağaçkakan?

Karahindibalar solmuşlar, bir tür düğünçiçekleriyse açmışlar. Çiğdemlerden ise hala ses seda yok. Parkın en güzel sararan ağacı ise aşağıda, türünü tahmin edebilecek olan var mı?

Abbasağa parkının orta bölümünde çoğunlukla çınarlar var. Porsuklar da bu bölümde. Gözlem noktam ve parkın güney batı tarafında ise geçtiğim yazıda bahsettiğim serviler bulunuyor. Bunların bir kısmı çok yaşlı olsa gerek. Biri de tam karşımda, çocuk parkının tam ortasında. Ne manidar!

Çocuk parkındaki servilerden biri

Bu hafta parkta gözümü alan bir diğer kare de aşağıda…

Sedir ağacının gövdesine incir ağacı meyletmiş :)

Bu arada parkın büyüklüğü şöyle:

Reklamlar

Mevsimlerle Abbasağa Parkı, Hafta 4: Abbasağa@Sonbahar Mevsimi” üzerine 4 yorum

  1. porsukla İstanbul Üni.nin Beyazıt’taki bahçesinde tanıştım ve o zamandan beri en sevdiğim ağaç ünvanı onda! ne kadar güzel bir ağaç.. “english yew” imiş İngilizcesi de..

  2. Sordugun kavak mi acep?

    Buralarda da bir cam agacinin dibine, erguvan yerlesivermis! Iki agac karsilikli. Tohum uzaga dusmemis ama ikisinin arkadasligi, dostlugu ilginc!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s